Engelli Çocuk Oyun Parkları

Engelli çocuk parkları ile engelleri ortadan kaldırıyoruz. Çocuk oyun parklarında oynayan çocuklara uzaktan bakmak yok, hayatın her alanında olduğu gibi daha hayatlarının başında hayata dahil olmalı engelli çocuklarımız. Bizler bunun için varız, oyun parklarında engelleri ortadan kaldırıyor ve onları da oyuna dahil ediyoruz.

Engelli Parkı Nedir ?

Engelli oyun grupları, genellikle yürüme zorluğu çeken ya da tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan çocuklarımız için üretilmiş , kolay erişilebilir çocuk parklarıdır. Oyun parkları üzerinde merdiven yerine genellikle geniş rampalar kullanılır. Bu rampalar ile engelli çocuklarımız güven içinde ve rahat bir şekilde kaydırak ve diğer aktivitelere ulaşabilirler. Bu ürünler engelli ve engelsiz çocuklar tarafından kullanılabilir. Engelli çocuk parklarının da farklı alternatifleri vardır. Sadece kompleks parklar değil, salıncaklar, tahterevalliler ve daha farklı birçok çocuk oyun elemanı engelli çocuklarımızın kullanımı için uygun bir yapıda üretilmektedir. Bu sayede park alanlarında bulunan birçok aktivite ve çocuk oyun grubu engelli çocuklarımız tarafından rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Engelli Parkları Nasıl Olmalıdır ?

Engelli oyun parkları da diğer bütün ürünler de olduğu gibi önemli standartlar barındırmaktadır. Öncelikle ürünler çocukların güvenliğine yönelik standartlara uygun olarak üretilmelidir. Aynı zamanda çocuk oyun parklarının kaydırak ve diğer aktiviteleri kolay erişilebilir olmalıdır. Rampa eğimleri standartlara uygun max. 38 derece olmalıdır. Rampa genişlikleri de tekerlekli sandalye ile çıkılabilecek kadar geniş olmalıdır. Platform ve rampa yüzeyleri gerekli standartlara uygun olarak yalıtılmış ve ya kaplanmış olmalıdır.

Oyun Parkları Montaj ve Bakımı

Engelli oyun gruplarının montajı mutlaka firmamız tarafından yapılmalıdır. Montaj işlemi de çok önemlidir ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Montajı tamamlanan ve hizmete sunulan çocuk oyun parklarının mutlaka standartlara uygun bir şekilde periyodik bakımları da yapılmalıdır. Aksi taktirde oyun parkı alanlarında ve çocuk oyun elemanlarında meydana gelebilecek kaza ve yaralanma risklerini gözden kaçırmış olursunuz.

Ürünlere ait referans resimlere buradan ulaşabilirsiniz. “REFERANS RESİMLER”