Park Spor Aletleri Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır ?

Park spor aletleri son dönemlerde açık alanlarda ve park alanlarında sıkça gördüğümüz spor aletlerine denir. Bu aletlere açık alan spor-fitness aletleri de denmektedir. Hayatımızın ve park alanlarının vazgeçilmez bir parçası olan bu spor aletleri bir çok aktiviteyi içermektedir. Çocuklarını parka götüren ebeveynler artık boş boş oturmak yerine zamanı daha verimli bir şekilde geçirebilmekteler. Çocuklar oynarken onlarda açık hava spor aletlerinde günlük yada haftalık sporlarını yapabilmekteler. Bu sayede hem çocukları hemde kendileri toplum içerisinde daha fazla sosyalleşerek çok daha fazla eylenceli vakit geçirme imkanı bulabilmekteler. Belediye ve kurumlarımıza bu çok faydalı aktivite ve eylence merkezlerini topluma ücretsiz kazandırdıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Çocuk oyun parklarımız ve bu alanlarda kurulan açık alan fitness aletleri sosyal ve eylenceli vakit geçirebilmenin yanında fiziksel sağlığımız için de çok gerekli ve faydalı bir imkandır. Oyun parklarında oynayarak vakit geçiren çocukların fiziksel sağlıklarının yanı sıra ruhsal ve bilişsel sağlıklarının da geliştiği birçok bilimsel araştırmada kanıtlanmış ve yayınlanmıştır. Kısaca çocuk oyun parkları çocuklarımızın büyümesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Onları mutlaka parka götürün. Kaydıraktan kaysınlar, sallansınlar, tırmansınlar, denge aktivitelerini kullansınlar. Bu saydığımız aktivitelerin çocukların birçok fiziksel ve bilişsel gelişiminde faydalı oldukları da ispatlanmıştır. Çocuk oyun parklarında oynayan çocukların özellikle motor becerilerinde çok önemli gelişmeler saptanmıştır. Bu çocukların kendilerine olan özgüvenleri artmaktadır. 

Çocuklarımız bu kadar fayda elde ederken ebeveynlerimiz de sadece bankta oturarak onları bekleseydi olmazdı. Onların da o banka oturmadan önce biraz yorulmalarında bir sakınca olmaz herhalde. Biraz sporun kime ne zararı olabilirdi ki.

Açık Alan Spor Aletleri Nasıl Kullanılmalı ?

Açık hava spor aletleri profesyoneller için, kardiyovasküler veya kas gelişimi için tasarlanmış aletler değildir. Herhangi bir hastalığınız veya özel bir durumunuz yoksa bir tavsiye yada öneri almadan bu aletlerde spor yapabilirsiniz. Bu aletler hareketsiz, masa başında çalışmak zorunda olanlar ve benzer kişiler için çok güzel bir imkandır. Herhangi bir programa veya ücrete tabi olmaksızın dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Gün boyu kireçlenen eklemlerinizi açmak, hareketsizlikten zayıflayan kaslarınızı çalıştırmak için bir fırsattır. Kullanımları çok kolaydır. Üzerlerindeki kullanma talimatlarını mutlaka okuyunuz. Kullanıcı bilgileri, amaç ve yararları okunduktan sonra amacına uygun olarak kullanılmalıdır. 

Park spor aletlerinde vücudunuzun her bir eklemini ve kasını çalıştırabileceğiniz bir mekanizma mutlaka vardır. Bel esnetme aletleri, kol ve omuz çalıştırma ve güçlendirme aletleri, sırt ve karın kaslarını çalıştırma aletleri, iç ve dış bacak çalıştırma aletleri ve daha birçok aktivite ve spor aletini bulma imkanınız vardır. Aşırıya kaçmadan herbirini kosa kısa (örn. 5’er dk) kullanarak vücudunuzun tüm uzuvlarını, eklemlerini çalıştırmanızı tavsiye ederiz. Bunu bir alışkanlık haline getirebilirseniz sizlerde daha sağlıklı ve daha zinde kalabilmiş olursunuz.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki parklardaki bu spor ve fitness aletleri, profesyonel spor salonlarındakine ve rehabilitasyon merkezlerindekine benzer amaçlarda üretilmemiştir. Bu aletleri kullanırken profesyonel vücut geliştirme ve bir tedavi maksadı güdülmemelidir. Bunlar ancak profesyonel bir eğitmen veya hekim kontrolünde yapılması gereken spor ve aletler ile mümkündür. Kaldı ki açık hava fitness aletleri bu amaç için üretilmemiştir ve bu neticeleri elde edemezsiniz. 

Park Fitness Aletleri Fiyatları

Bu ürünleri e-ticaret mağazamızdan hemen satın alabilirsiniz. “SATIN AL”

Ürünlere ait referans resimlere buradan ulaşabilirsiniz. “REFERANS RESİMLER”