Klasik Çocuk Oyun Parkları EN 1176 genel güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Genel yapı olarak, ana platformlar kauçuk kaplı olarak üretilir. Kauçuk kaplamada iki alternatif kullanılmaktadır. Yüksek basınçlı preslerde kaplanmış kauçuk veya plastisol teknolojisi ile kaplanmış kauçuk kaplama kullanılır. Merdiven basamaklarında üç alternatifli olarak üretim yapılabilmektedir. Enjeksiyon yüntemi ile üretilmiş yüksek kalite PP plastik, Press kauçuk kaplama veya plastisol kauçuk kaplama opsiyonel olarak kullanılmaktadır. Ana konstriksiyon 114 mm çapında borulardan oluşur. Metal yapı dış mekan hava şartlarına uygun yüksek kalite elektrostatik firin boya ile boyanmaktadır. Kullanılan boyalar EN 1176 standartlarına uygun çevre ve insan sağlığına zararsız ağır metal içermeyen boyalardır. Tüm metal parçalar boya öncesi korozyon önleme prosedürlerinden geçirilir. Kumlama, kumlama sonrası astar boya, galveniz veya kataforez opsiyonel olarak tercih edilebilir.

Kaydıraklarda, çatılarda, panolarda ve diğer tüm plastik aksamlarda, yüksek kalite, geri dönüştürülmemiş orijinal LDPE plastikler kullanılır. Bu parçalar yine EN 1176 standarlarına uygun kaliteli hammaddelerden üretilmektedir. Açık hava şartlarına uygun, darbelere ve güneş ışınlarına karşı yüksek dayanımlı, antistatik özellikte malzemelerdir. Oyun parklarında kullanılan plastik parçalar, rotasyon, enjeksiyon ve şişirme teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Bu üretimlerin tamamı firmamız bünyesinde yapılır.

Klasik Çocuk Oyun Parkları isminden de anlaşılacağı gibi yıllardır alışılagelmiş standart çocuk parkı tasarımlarından oluşmaktadır. Klasik ana yapı, spiral, tüp ve düz kaydırak kombinasyonları ile tasarlanmış oyun gruplarıdır. Sadece platform, ve kaydırakların artırılması ve eksiltilmesi ile çeşitli alanlara uyması açısından ölçülendirilmiş ve şekillendirilmiş oyun parklarıdır. Yıllar içerisinde değişen sadece standartlara adapte edilmesi ile kalite ve güvenlik standartlarına uyarlanmış olmasıdır.

Klasik Çocuk Oyun Parklarımız her bütçeye uygun alternatifler içermektedir. Standart projelerinizde kullanabileceğiniz ekonomik ve yüksek kaliteli oyun parklarını bu serimiz içerisinde mutlaka bulabilirsiniz.

EN 1176 Nedir?
OYUN ALANI ELEMANLARI ve ZEMİN DÜZENLEMELERİNİ KAPSAYAN STANDARTLARDIR.
EN 1176 serisi standardlar “Oyun alanı elemanları ve zemin düzenlemeleri” ana başlığı altında aşağıdaki standardlardan meydana gelmektedir:
01 – Genel güvenlik kuralları.
02 – Salıncaklar için ilave özel güvenlik kuralları.
03 – Kaydıraklar için ilave özel güvenlik kuralları.
04 – Kablolu taşıma tesisatları için ilave özel güvenlik kuralları.
05 – Atlı karıncalar için ilave özel güvenlik kuralları.
06 – Sallanma elemanları için ilave özel güvenlik kuralları.
07 – Kurulum, muayene, bakım ve işletme için kılavuz bilgileri.

Bir çocuk oyun grubunun EN 1176 standartlarına uygun olarak üretilmiş olması yada olmaması, parka götürdüğünüz çocuklarınız açısından hayati bir önem taşımaktadır. Oyun parklarında oynayan çocuklar her zaman kazalara maruz kalabilirler. Standartlara uygun üretilmiş olması, oyun alanında ve oyun parklarında meydana gelebilecek kaza ve yaralanma risklerinin minimuma indirilmiş olması anlamına gelir.

Standartlar üretici firmalar için bir rehberdir. Bu rehberlere uygun üretim yapıldığı taktirde, üretimi tamamlanan ve parklara montajı yapılan ürünler çocuklarımız herhangi bir kaza ve yaralanmaya maruz kaldıklarında, bunların hayati olmaması ve en aza indirgenmiş sıyrıklarla atlatmaları açısından önemlidir. Sonuç olarak güvenlik üretim aşamasında başlamaktadır.